News

Multistrada V4 Rally

zdvihový objem

1 158 ccm

výkon motora

125 kW (170 hp) pri 10,750 otáčkach

točivý moment

121 Nm pri 8,750 otáčkach

výška sedadla

840- 860 mm

hmotnosť

227 kg

,, Ducati venovaná veľkým cestovateľom“ 

Počas tretieho webového predstavenia, Ducati z Bologne potešili najmä cestovateľov –  nová Ducati Multistrada V4 Rally. 

Multistradu predstavili ako nezastaviteľného spoločníka na dobrodružstvá, s ktorým dobyjete neprebádané miesta a to v maximálnom pohodlí vašej motorky.

Vylepšený komfort nie len pre jazdca, ale aj spolujazdca, nová 30l nádrž a prvý krát na sériovom motocykli, systém deaktivácie, ktorý vypína rad zadných valcov V4 Granturismo – aj počas jazdy. A to rozhodne nekončíme… Tak postupne…

Motor V4 Granturismo s objemom 1 158 cm3 poskytuje výkon 170k ( 125 kW) pri 10 750 ot./min a krútiaci moment 121 Nm pri 8 750 ot./min., s obzvlášť lineárnou krivkou krútiaceho momentu, ktorá zaisťuje hladkú a progresívnu odozvu pri všetkých otáčkach. Výkon tohto motora v kombinácii s jeho celkovou hmotnosťou len 66,7 kg umožňuje modelu V4 Granturismo byť aj naďalej meradlom v kategórii výkonu a ľahkosti. Tieto čísla sú kombinované s rafinovanými technickými riešeniami, ako je protibežný kľukový hriadeľ, odvodený zo skúseností Ducati Corse v MotoGP, ktorý funguje „proti“ gyroskopickej zotrvačnosti kolies, ale aj krivkám krútiaceho momentu venovaným každému jednotlivému prevodovému stupni. Pomer kombinujúci hladký priebeh pri nízkych otáčkach, robustnosť krútiaceho momentu v stredoch a výkon vo výškach.

Podvozok pokračuje Multistrada V4 Rally v monokokovým hliníkovým rámom, ľahkým a kompaktným, s obojstrannou kyvnou vidlicou odliatou z hliníka. Multistrada V4 Rally sa ponúka výhradne s bezdušovými lúčmi, prepracovanými a odľahčenými, aby sa zlepšili jeho dynamické vlastnosti.

Nové odpruženie Skyhook DSS EVO so zdvihom zvýšeným na 200 mm, automatickým vyrovnávaním, minimálnym predpätím a súpravou na zníženie pruženia.

Multistrada V4 Rally tiež predstavuje úplne novú stratégiu rozšírenej deaktivácie zadných valcov, čo je technické riešenie, ktoré prvýkrát na svete debutuje na sériovom motocykli. Okrem vypínania zadných valcov pri voľnobehu pri stojacom motocykli, čo je funkcia, ktorá je už prítomná na Multistrade V4, V4 Granturismo teraz ponecháva zadný valec deaktivovaný v iných prevádzkových podmienkach v prospech spotreby paliva a emisií.

Enduro Riding Mode – evolúcia v jazdných programoch

Aby bolo možné čo najlepšie využiť potenciál Multistrady V4 v každom kontexte, Ducati vyvinula štyri jazdné režimy (Sport, Touring, Urban a Enduro),  Výberom Enduro Riding Mode sa aktivuje vyhradený Power Mode, ktorý obmedzuje výkon motora na 114 k s dynamickou a priamou odozvou. DSS Evolution sa pripraví na jazdu v teréne označením režimu zaťaženia pomocou špecifickej ikony, ktorá zobrazuje terénnu prilbu. DTC sa prepne na nižšiu úroveň zásahu a DWC sa deaktivuje. ABS na zadnom kolese je tiež deaktivované a funkcia jazdy v zákrutách a detekcia zdvihu zadnej časti sú potlačené, aby sa prispôsobili použitiu v teréne.

Bezpečnosť a technológie

Pre ďalšiu podporu aktívnej bezpečnosti má Multistrada V4 Rally integrovanú funkciu ABS Cornering, ktorá vám umožňuje využiť brzdnú silu jej systému aj v zákrutách, Ducati Cornering Lights (DCL), ktoré zlepšujú viditeľnosť v noci osvetlením vnútorných strán zákrut, Ducati Wheelie Control (DWC) a Ducati Traction Control (DTC). Tieto systémy využívajú inerciálnu platformu (IMU) na optimalizáciu zásahu na základe sklonu a uhla sklonu vozidla. 

Predný a zadný radar s adaptívnym tempomatom a detekciou mŕtveho uhla.

Verzie Ducati Multistrada V4 Rally

Adventure Radar, vybavená adaptívnym tempomatom a detekciou mŕtveho uhla, Adventure Travel & Radar, ktorá pridáva hliníkové bočné kufre, vyhrievané rukoväte a sedlá, zatiaľ čo Full Adventure dopĺňa túto druhú výbavu s homologovaným tlmičom Akrapovič a predným blatníkom z uhlíkových vlákien.

 Komfort Ducati Multistrada V4 Rally

Viac pohodlia pre jazdca a spolujazdca Multistrada V4 Rally je ideálna motorka na cestovanie vo dvojici a bol navrhnutý tak, aby zvýšil pohodlie jazdca a spolujazdca na cestách na najvyššiu úroveň.

Doslova cestovanie v 1.triede! V tomto zmysle bolo prepracované čelné sklo (zvýšené o 40 mm na výšku a 20 mm. na šírku), bol predĺžený chvost a uchytenie puzdra posunuté dozadu, aby ponúklo viac miesta v oblasti nôh pre pasažiera, ktorý môže počítať aj s opierkami na nohy s väčšími gumovými vložkami na zníženie úrovne prenášaných vibrácií. Navyše vďaka dostupnosti sediel rôznych výšok pre jazdca aj spolujazdca a súprave zníženého odpruženia možno Multistrada V4 Rally prispôsobiť tak, aby vyhovovala akejkoľvek kombinácii jazdca a spolujazdca.

Funkcia Minimum Preload, zavedená už na Multistrade V4 S v roku 2022, umožňuje jazdcovi „spustiť“ motocykel pri zastavení a jazde nízkou rýchlosťou, a to minimalizovaním predpätia tlmiča. Multistrada V4 Rally robí ďalší krok vpred z hľadiska jednoduchosti používania zavedením funkcie Easy Lift, ktorá otvorením hydrauliky odpruženia pri zapnutí kľúča znižuje námahu potrebnú na zdvihnutie motocykla z bočného stojana vďaka vidlici a tlmiču, kompresia absorbéra.

Okrem toho je štandardom stredový stojan, ktorý pomáha pri nakladaní a vykladaní bočných kufrov a uľahčuje vykonávanie akýchkoľvek údržbárskych predmetov na dlhých cestách mimo domova.

Design

 Nová 30-litrová nádrž zaisťuje väčší dojazd a viedla k úplnému prepracovaniu prednej časti motocykla, pričom „ramená“ sú ešte výkonnejšie, ale nie vyššie, a to aj napriek zlepšenému komfortu a ergonómii. Širšie stupačky, zosilnený kryt motora, odľahčené lúčové disky, to všetko pridáva na ovládateľnosti a agílnosti motocykla a to v každom teréne. 

Doplnky pre Multistrada V4 Rally

Okrem štandardnej úrovne výbavy pre danú kategóriu má Multistrada V4 Rally aj širokú škálu príslušenstva. Okrem rôznych sediel, aby sa splnili ergonomické potreby jazdca a spolujazdca, a komponentov navrhnutých v troch konfiguráciách budú k dispozícii nasledujúce možnosti: rôzne možnosti pre čelné sklo, ochrana motora z oceľových rúrok, prídavné LED reflektory, satelitná navigácia s špecializovaná podpora a rôzne riešenia batožiny, navrhnuté pre nádrž aj zadnú dosku – vrchný kufrík alebo mäkká taška – pre tých, ktorí chcú ešte viac vylepšiť 360° tourer kvality Multistrada V4 Rally.

Dostupnosť Ducati Multistrada V4 Rally

Ducati Multistrada V4 Rally príde do predajní od februára 2023 v dvoch farbách: Ducati Red a Brushed Aluminium & Matt Black, druhá s odkrytou nádržou z brúseného hliníka, s čiernymi kolesami pre obe farby.